Kabul Şartları ve Takvim

Programa kabul edilmek için 4 yıllık lisans programı mezun olmak gereklidir. Programda mezun olunan belli programlar gibi bir program şartı aranmamaktadır.

Başvuruların Değerlendirilme Kriterleri
Başvuruların değerlendirilme kriterleri aşağıdaki gibidir:

Lisans mezuniyet not ortalaması=%50
Mülakat=%50

Başvurular
Başvurular aşağıdaki belgelerin eklendiği tek bir e-posta mesajı ile enstitu.egitim@tedu.edu.tr adresi üzerinden alınmaktadır.

Başvuruda İstenen Belgeler:

 1. Onaylı lisans diploması örneği
 2. En son mezun olunan veya devam edilen lisans programından alınan not çizelgesinin (transkript) taranmış bir kopyası
 3. Başvuru formu için tıklayınız.
 4. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 5. Erkek öğrenciler için Askerlik Durumu Belgesi
 6. Güncel özgeçmiş

Kabul durumunda ise, kayıt sürecinde aşağıda belirtilen belgeler istenecektir:

 1. Onaylı lisans diploma örneği
 2. Onaylı kapalı transkript
 3. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 4. Erkek öğrenciler için askerlik tecil/yaptı /muaf belgesi
 5. Güncel özgeçmiş
 6. 4 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf (fotoğrafınız renkli, şu andaki görünümünüzü yansıtacak şekilde yüzünüz görünür ve kolaylıkla tanınabilir durumda son altı ay içinde çekilmiş olmalıdır.)
 7. Öğrenim ücretinin ödendiğine dair belge

 

Başvuru Takvimi

Eğitim Kurumları İşletmeciliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı 2016-2017 Akademik Yılı için başvuru kabul etmektedir. TED Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Kurumları İşletmeciliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı'na (EKİ) öğrenci başvuruları 4 Temmuz - 26 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacaktır. Mülakat tarihi 31 Ağustos 2016'dır. Başvuru sonuçları 2 Eylül 2016’da duyurulacaktır. Bahar dönemi EKİ programı dersleri 26 Eylül 2016’da başlayacaktır.

 

Ücret Bilgileri

Eğitim ücreti kredi başına veya paket ücret olarak ödenebilir. 2016-2017 eğitim-öğretim yılı içinde paket ücret 9000TL + KDV  veya alınan dersler için kredi başına 275 TL + KDV olarak belirlenmiştir.  Dönemlik en az 6 kredi yükü alınmalıdır. Programda toplam 33 kredi yükü bulunmaktadır (Zorunlu ve seçmeli dersler kredi toplamı: 30 kredi, Bitirme Projesi kredisi: 3 kredi, Toplam 33 kredi). Programın ücreti her yıl tüketici fiyat endeksine (TÜFE) göre ayarlanır.